KWAS HIALURONOWY
Zastosowanie wypełniacza (ostrzykiwanie, nakłuwanie twarzy wypełniaczem) przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Po zabiegu skóra jest odżywiona, nawilżona, odzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. Większość zwiotczeń i bruzd znika od razu po zabiegu a efekt utrzymuje się przez długie miesiące. Po wstrzyknięciu wypełniacza rozpoczynają się procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy.
WŁAŚCIWOŚCI KWASU HIALURONOWEGO
Kwas hialuronowy pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząstki kwasu hialuronowego pełnią rolę nośnika, zapewniając transport substancji odżywczych w głąb skóry, doprowadzając do produkcji kolagenu.
W celu przeciwdziałania pojawiających się zmarszczek, od wielu lat stosowany jest kwas hialuronowy, który idealnie wypełnia pojawiające się zmarszczki.
Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody. 1 g kwasu hialuronowego może związać nawet 6 litrów wody! To właśnie dzięki temu skóra jest cały czas odpowiednio nawilżona, a wszystkie układy, w tym układ stawowy, działają prawidłowo.
Biostymulatory
Medycyna estetyczna z roku na rok oferuje nowe i ciekawe rozwiązania na poprawienie naszego wyglądu. I choć do najbardziej znanych na rynku estetycznym należą kwasy hialuronowe czy botox w różnej formie, to od pewnego czasu dużo się mówi o biostymulatorach. W artykule tym dowiecie się czym są biostymulatory, kiedy warto je stosować, jakie efekty możemy uzyskać stosując tę metodę, dla kogo są przeznaczone, a dla kogo nie, i jakie konsekwencje niesie za sobą zabieg z wykorzystaniem biostymulatorów.
Biostymulatory
Biostymulatory są to zabiegi, które wzmacniają skórę i pobudzają ją do działania, dzięki czemu następuje wzrost produkcji fibroplastów odpowiedzialnych za produkcje kolagenu będącego spoiwem komórek skóry. A efekt, który przyświeca temu zabiegowi, to naturalna samoregeneracja skóry. Staje się ona jędrna, elastyczna i nawilżona. Zabieg ma także na celu zatrzymanie procesów starzenia oraz możliwość modelowania skóry twarzy i wybranych części ciała.
MEZOTERAPIA IGŁOWA
W artykule tym postaramy się przybliżyć Państwu bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej jakim jest mezoterapia igłowa, któremu poddaje się tysiące pacjentów.
CO TO JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA?
Lekarz rozpoczyna zabieg od kompozycji specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów i mikroelementów. W zależności od składu skomponowane preparaty mogą odżywiać, regenerować czy pobudzać skórę pacjenta. Z użyciem niewielkiej igły preparat poprzez liczne nakłucia zostaje wstrzyknięty na głębokość nieprzekraczającą 4 mm. Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest rewitalizacja skóry oraz jej szybkie gojenie, dzięki czemu stara skóra zamienia się w nową.
Zadowolone pacjentki przytaczają szybkość uzyskania zauważalnych efektów jako główny powód, dla którego decydują się na wybór tego akurat zabiegu.
NICI LIFTINGUJĄCE
Każdy zabieg medycyny estetycznej to poważna decyzja. Pojawia się wtedy wiele znaków zapytania, a z odpowiedziami nie jest już tak łatwo. Dlatego w tym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań związanych z zabiegiem o nazwie “Nici PDO”
CO TO SĄ NICI LIFTINGUJĄCE PDO?
Nici Liftingujące PDO – to silne syntetyczne włókna zbudowane z polidioksanonu czyli substancji chemicznej stosowanej do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych,co czyni ich zastosowanie całkowicie bezpiecznym, a także gwarantuje świetne oraz długoterminowe efekty. Składają się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które są rozpuszczalne, co po pewnym czasie zachodzi właśnie w tkance. Konstrukcja tych nici działa jak trójwymiarowa gąbka, która w sposób ciągły pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, tym samym przyśpiesza procesy regeneracyjne w tkankach skórnych.
Schemat zabiegu
Cała filozofia zabiegu polega na wprowadzeniu nici pod skórę w niewielkich odstępach od siebie za pomocą igły / kaniuli. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać może być ich mniej lub więcej, wszystko zależy od lekarza i wcześniej odbytej konsultacji. W zależności od rodzaju zabiegu mogą być użyte nici dające różne efekty końcowe np. rewitalizujące, liftingujące i stymulujące czy odnawiające. Powolna degradacja nici wpływa na zwiększenie grubości skóry. W przeciwieństwie do wypełniaczy nici nie dają dodatkowej objętości, dzięki nim ujędrniamy i poprawiamy kondycję wyraźnie napinając zwiotczałą skórę i spłycając zmarszczki.
LIPOLIZA INIEKCYJNA
Ilu z nas zadało sobie pytanie „A nie można schudnąć tak po prostu, bez ćwiczeń i diety?” I każdy dietetyk lub specjalista farmakologiczny odpowie: „No, nie!”. Ale istnieje metoda, która w pewnym stopniu odpowie na nasze pytanie twierdząco. Nazywa się Lipoliza iniekcyjna. Jest to metoda polegająca na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej bez konieczności naszej ingerencji. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki i trudno wysmuklić je ćwiczeniami. Metoda odchudza jedynie wybrane partie ciała np.: brzuch, uda, pośladki, boczki czy np. drugi podbródek. Na czym polega, dla kogo wskazany jest zabieg, czy to bezpieczne i jakie niesie za sobą efekty – dowiesz się w tym artykule.
Lipoliza iniekcyjna
Jak sama nazwa wskazuje „iniekcyjna” czyli przez wstrzyknięcie, zabieg przeprowadzany jest metodą wielu nakłuć, które są bezbolesne i przebiegają w niewielkich odstępach. W zależności od nagromadzonego tłuszczu oraz oczekiwań pacjenta dobierana jest odpowiednia ilość preparatu. Tkanka tłuszczowa jest ostrzykiwana małą ilością fosfatydylocholiny – czyli mieszanką różnych tłuszczów, które przenikają do wnętrza komórek tłuszczowych, w efekcie następuje rozpad trójglicerydów, co skutkuje rozluźnieniem połączeń błony komórkowej. Zostaje uwolniony tłuszcz, który będzie mógł być spalony w naturalnych procesach metabolicznych. Przez układ limfatyczny i krwionośny zostaje przetransportowany do wątroby, a następnie usunięty z organizmu.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Intensywna regeneracja skóry z użyciem osocza bogato płytkowego, zwane również „wampirzym liftingiem”, stanowi nowatorską metodę odmładzającą. Osocze owo to nic innego jak autologiczny preparat krwiopochodny, zawierający znaczną ilość płytek krwi. Jego iniekcja stymuluje procesy odnowy i rewitalizacji skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna, odmłodzona i zregenerowana. Osocze bogatopłytkowe zawiera tzw. czynniki wzrostu, które pobudzają komórki do samoodnowy, dzięki czemu skóra regeneruje się sama. Osocze powstaje na bazie własnej krwi pacjenta, czyniąc je doskonałym preparatem dla alergików oraz osób ceniących sobie naturalne zabiegi, ponieważ wykluczone jest ryzyko nietolerancji.
Osocze bogatopłytkowe to:
- rewitalizacja, odnowa i rozjaśnienie skóry
- napięcie i spłycanie zmarszczek
- pobudzenie wytwarzania fibroblastów
Nasi specjaliści z zakresu medycyny estetycznej
