Ilu z nas zadało sobie pytanie „A nie można schudnąć tak po prostu, bez ćwiczeń i diety?” I każdy dietetyk lub specjalista farmakologiczny odpowie: „No, nie!”. Ale istnieje metoda, która w pewnym stopniu odpowie na nasze pytanie twierdząco. Nazywa się Lipoliza iniekcyjna. Jest to metoda polegająca na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej bez konieczności naszej ingerencji. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki i trudno wysmuklić je ćwiczeniami. Metoda odchudza jedynie wybrane partie ciała np.: brzuch, uda, pośladki, boczki czy np. drugi podbródek. Na czym polega, dla kogo wskazany jest zabieg, czy to bezpieczne i jakie niesie za sobą efekty – dowiesz się w tym artykule.
Lipoliza iniekcyjna
Jak sama nazwa wskazuje „iniekcyjna” czyli przez wstrzyknięcie, zabieg przeprowadzany jest metodą wielu nakłuć, które są bezbolesne i przebiegają w niewielkich odstępach. W zależności od nagromadzonego tłuszczu oraz oczekiwań pacjenta dobierana jest odpowiednia ilość preparatu. Tkanka tłuszczowa jest ostrzykiwana małą ilością fosfatydylocholiny – czyli mieszanką różnych tłuszczów, które przenikają do wnętrza komórek tłuszczowych, w efekcie następuje rozpad trójglicerydów, co skutkuje rozluźnieniem połączeń błony komórkowej. Zostaje uwolniony tłuszcz, który będzie mógł być spalony w naturalnych procesach metabolicznych. Przez układ limfatyczny i krwionośny zostaje przetransportowany do wątroby, a następnie usunięty z organizmu.
POLECANE MIEJSCA WYKONANIA LIPOLIZY:
- brzuch
- biodra
- “bryczesy”
- okolica podpośladkowa
- wewnętrzna strona ud
- wewnętrzna strona kolan
- podwójny podbródek (lipoliza podbródka)
Efekty
Około trzech tygodni po każdym zabiegu można zaobserwować efekt lipolizy. W miejscu w którym został zastosowany preparat, zazwyczaj jest to utrata od 2 cm do 4 cm w obwodzie . Lipolizę powinno wykonywać się w serii: 3-4 zabiegi, co 3-4 tyg. Wtedy można uzyskać najlepszy i najbardziej pożądany efekt redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej.
W przypadku kobiet u których tkanka tłuszczowa jest naprawdę niewielka, wystarczą 1-2 zabiegów.
Przeciwwskazania
- ciąża
- karmienie piersią
- infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
- nadmierna otyłość
- cukrzyca
- ciężkie choroby nerek
- choroby związane z krzepliwością krwi
- zaburzenia miesiączkowania
- padaczka
- alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej
NIEPOŻĄDANE EFEKTY BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU:
Charakterystycznymi objawami, które mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu iniekcji to: miejscowa bolesność, obrzęk, zaczerwienienie, mrowienie czy świąd. Możliwość wystąpienia niewielkich siniaków w miejscach, w których nastąpiły wcześniej ukłucia. Skóra może być lekko bolesna i tkliwa. Są to jak najbardziej normalne reakcje organizmu na zabieg, które ustępują samoistnie w ciągu kilku kolejnych dni.
ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ PRZYKŁADOWE EFEKTY ZABIEGÓW LIPOLIZY:
Cennik zabiegów z zakresu lipolizy iniekcyjnej
- 1 ampułka (10 ml) – 450 zł
