Regeneracja skóry z użyciem osocza bogatopłytkowego

Intensywna regeneracja skóry z użyciem osocza bogato płytkowego, zwane również „wampirzym liftingiem”, stanowi nowatorską metodę odmładzającą. Osocze owo to nic innego jak autologiczny preparat krwiopochodny, zawierający znaczną ilość płytek krwi. Jego iniekcja stymuluje procesy odnowy i rewitalizacji skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna, odmłodzona i zregenerowana. Osocze bogatopłytkowe zawiera tzw. czynniki wzrostu, które pobudzają komórki do samoodnowy, dzięki czemu skóra regeneruje się sama. Osocze powstaje na bazie własnej krwi pacjenta, czyniąc je doskonałym preparatem dla alergików oraz osób ceniących sobie naturalne zabiegi, ponieważ wykluczone jest ryzyko nietolerancji.

Osocze bogatopłytkowe to:

  • rewitalizacja, odnowa i rozjaśnienie skóry
  • napięcie i spłycanie zmarszczek
  • pobudzenie wytwarzania fibroblastów

Zabieg

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie przez lekarza niewielkiej ilości krwi pacjenta do sterylnych probówek. Pobrana krew trafia następnie do specjalnej wirówki do krwi i osocza (w Innova-Med korzystamy z modelu EBA 200 firmy Hettich), gdzie w wyniku jej odwirowania następuje oddzielenie leukocytów i erytrocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do osocza dodawany jest następnie specjalny odczynnik stymulujący produkcję czynników wzrostu przez płytki krwi.

Kolejnym etapem zabiegu jest iniekcja przygotowanego preparatu. Przygotowaną bazę wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry. Mimo ograniczonej bolesności zabiegu, celem uzyskania pełnego komfortu pacjenta, lekarz może przed ostrzyknięciem zastosować krem znieczulający. Regeneracja tkanek zaczyna się po 48 godzinach od wykonania zabiegu.

Na dwa do trzech dni przed zabiegiem należy zrezygnować z aspiryny oraz innych leków o działaniu rozrzedzającym krew, gdyż ich przyjmowanie prowadzi do zwiększonego krwawienia i obrzęku po iniekcji.

Efekt rewitalizacji i odnowy skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Celem uzyskania możliwie najlepszego efektu, zabieg powinno się powtórzyć po około dwóch tygodniach.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UVA i UVB.

probowki

Proszę wybrać specjalizację, lekarza i rodzaj wizyty


Cennik zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego

  • 1 okolica (do wyboru: twarz, szyja, dekolt, dłonie, okolice oczu, głowa) - 1000 zł